K2 Content

Natte maar mooie Nieuwjaarsrace

Was het de afgelopen dagen erg koud maar zorgde daarvoor de zon en de strakke blauwe lucht voor enige opheldering, zo was het vandaag koud en guur tijdens de derde race van het Winter Endurance Kampioenschap op het Circuit Park van Zandvoort.

 

Tijdens de in de middag verreden kwalificatie was het equipe Bouhuys/Sebastiaan en Michael Bleekemolen die met de Sotrax Albert Porsche de snelste tijd neer wisten te zetten. De V8 Silhouette van Frits Hessing en Huub Vermeulen wisten verrassend de tweede plaats op de pole te pakken. Jan Evers en Frans Verschuur pakte met de fel oranje V8 Silhouette de derde plaats en hielden daarmee Roeland Voerman en Duncan Huisman in de Porsche achter zich voor de vierde plaats.

Bij het wegtikken van de laatste seconden van de start van de Nieuwjaarsrace kwamen er diverse rijders, waaronder vier rijders uit de top vijf, naar binnen om voor de inmiddels neervallende regen, regenbanden onder de wagens te laten zetten. Deze wagens riskeerden daarmee een flinke terugval daar deze allen achteraan vanuit de pitstraat moesten starten. Frits Hessing besloot op de slicks te blijven staan. Dit bleek goed uit te pakken want aan het einde van de vier uur durende race eindigde Hessing met Vermeulen op de tweede plaats.

Niet lang na de start wist Duncan Huisman heel snel naar voren te rijden en in een zevental ronden wist hij de leiding van de race op zich te nemen. Door het slechte weer is er een aantal keren een code 60 ingesteld die niet altijd door alle rijders even netjes in werd gelost. Bij het vallen van de duisternis lag Huisman nog steeds aan de leiding en wist deze ook niet meer uit handen te geven. Zeker toen de Sotrax Porsche bij de Hugenholz, naast de Honda Civic, net te ver naar buiten gleed en daarmee in de bandenstapel raakte. Hierdoor raakte de wagen zo beschadigd dat het team de wagen in de pitbox moest parkeren en deze, na gecheckt te zijn door het team, daar moest laten staan.

Onder fraai vuurwerk, afgestoken door Robin van het Scheivlak.nl, was het dan na 4 uur rijden over en kwam Roeland Voerman, die het stuur van Huisman over had genomen, als winnaar over de streep.  

In de Divisie 2 was de overwinning er voor Rob de Laat en Theo de Prenter met de BMW Compact. Met de BMW M3 E6 eindigden Jan Mooij en Marco Polland op de tweede plaats gevolgd door de familie Etman in de BMW 130i Cup wagen.

Simon Knap en Vincent van der Valk deden wederom goede zaken in de Divisie 3. Met deze overwinning heeft het duo in de Renault Clio de algemene leiding van het kampioenschap op hun naam weten te schrijven. Op het podium werden zij vergezeld door Jeroen den Boer en Leon Rijnbeek die Luc Braams en Kevin Velman achter zich wisten te houden.

De overwinning in de Divisie 4 was er voor Henk Thuis en Donald Molenaar in de Honda Civic. Ed Nicelife en Thomas Koll eindigde met de Seat Ibiza Cupra op de tweede plaats gevolgd door Bas Baars en Marcel Roeleveld in de Volvo C30.

Uitslag Nieuwjaarsrace:
01. Voerman/D. Huisman - Porsche 997 GT3 RS - 4uur00min.27,312sec.
02. Hessing/Vermeulen - DNRT V8 Silhouette +2 ronden
03. Van der Goot/De Vries - BMW E90 V8 GTR +3 ronden.

Klassenwinnaars:
Divisie 1: Voerman / D.Huisman - Porsche 997 Cup 3800cc
Divisie 2: De Laat / De Prenter - BMW Compact
Divisie 3: Knap / Van der Valk -  Renault Clio Sport
Divisie 4: Thuis / Molenaar, Honda Civic 2,2i-cTD

Top drie na de derde race:
01. Knap/Van der Valk/De Laat/De Prenter - 52 punten
02. Voerman/D. Huisman - 36 punten
03. F. Groot Kormelink/N. Groot Kormelink - 33 punten

De vierde race in het Winter Endurance Kampioenschap zal op 8 februari verreden gaan worden op het Circuit Park van Zandvoort.

Foto's van de Nieuwjaarsrace zijn hier te bekijken.

Last modified on dinsdag, 26 april 2016 07:20

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

16947913
Vandaag
Gisteren
Deze week
Afgelopen week
Deze maand
Afgelopen maand
All days
1748
2118
8735
16918131
95397
102521
16947913

Vrienden van NoSpeedLimits.nl

iCagenda - Calendar

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Ga naar boven