Bernhard Ten Brinke en Eddy Chevaillier hebben in hun eerste rally samen een uitstekende prestatie geleverd door tijdens de Haspengouw Rally rondom Landen te finishen op de vierde plaats. Een resultaat dat voor komend seizoen veel beloofd voor de nieuwe combinatie in de Van Merksteijn Motorsport Ford Focus WRC 08.
De slechte weersomstandigheden in de ochtend met veel regen en kou en gebrek aan terrein kennis speelde Ten Brinke in het begin van de rally nog parten waardoor hij tijdens de eerste omloop het nodige aan tijd heeft moeten inleveren op de zeer ervaren Tsjoen. Na wat aanpassing problemen in de ochtend groeide het vertouwen van de Bribus Keukens directeur snel en kon hij het snelle tempo van de kop goed volgen. Twee maal liet hij een snelste tijd noteren op proef Brustem terwijl de rally werd gedomineerd door de Belgische rijders Tsjoen en Snijers waarbij de laatste al 1 minuut en 20 seconden straftijd opliep door een technisch probleem.
Het doel van de deelname van Ten Brinke aan de goed georganiseerde Haspengouw Rally was om in wedstrijd verband te testen. Het was alweer ruim 3 maanden geleden dat Ten Brinke had gereden in de Focus WRC van Van Merksteijn Motorsport. De nieuwe samenwerking tussen Nederlands kampioen Bernhard Ten Brinke en zijn navigator Eddy Chevaillier verliep erg goed waarbij ze snel goed op elkaar raakte ingespeeld.
De deelname van Bernhard Ten Brinke aan deze eerste rally in het seizoen was een goede voorbereiden voor de start van Nederlands kampioenschap dat op 19 maart begint met de start van de Tank S Rally rondom Emmeloord. Daar zullen Ten Brinke en Chevaillier voor de eerste keer de strijd gaan aanbinden met de Nederlandse rallytop op jacht naar behoud van de Nederlandse titel.
“Door de drukke zakelijke schema’s van Ten Brinke en Van Merksteijn Motorsport is er helaas geen gelegenheid geweest om ergens in alle rust te gaan testen. Ondanks het gebrek aan terrein kennis heeft Bernhard weer snel progressie weten te maken” aldus Gerard Grouve, team manager van Van Merksteijn Motorsport. “De nieuwe combinatie van Ten Brinke en Chavaillier heeft erg goed gewerkt en zal in het Nederlands kampioenschap zijn vruchten gaan afwerpen.”
Eindstand Haspenhouw Rally
1 Tsjoen (Ford) in 1:35:10
2 Van Eldik (Mitsubishi) op 1:22
3 Snijers (Subaru) op 2:02
4 Ten Brinke (Ford) op 2:44
PR